در این مقاله آموزشی تلاش کرده ایم با استفاده از متن و تصاویر نحوه برگشت زدن در شنا کرال پشت را آموزش دهیم.

به گزارش اختصاصی پول تیکت؛ شنا کرال پشت یکی از ساده ترین و پرطرفدار ترین انواع شنا است که به دلیل قرار گرفتن سر در بیرون از آب و امکان تنفس مداوم، افراد زیادی آن را انجام می دهند. پس اگر شما در یک تیم شنا هستید یا میخواهید فقط برای سرگرمی برگشت کنید. یا چنانچه آخرین شنایی که کردید خوب پیش نرفت شاید چون نتوانستید خوب برگشت کنید. یا اگر بخاطر برگشت کردن حتی رد شدید. اگر میتوانید برگشت سبک آزاد یا همان کرال سینه را انجام دهید باید بدانید سبک آزاد و کرال پشت، برگشتی شبیه بهم دارند. اما با دنبال کردن این مطلب، به سادگی می توانید اشتباهات خود را اصلاح کنید و برگشت زدن در شنا کرال پشت را یاد بگیرید.

۱٫کرال پشت معمولی خودتان را انجام دهید.

این قسمت بسیار سخت خواهد بود اگر بخواهید به شمردن حرکت ها ادامه دهید. چون به پشت در حال شنا هستید و نمیتوانید ببینید که آیا به دیوار نزدیک هستید یانه. اگر پرچمی بالایِ سرتان آویزان نیست، سرتان را به سمت مسیر خط کشی شده بچرخانید و دنبال آخرین مانع رنگی که احتمالا در جایِ پرچم قرار دارد، بگردید. چند متر بعد از گذشتن از پرچم شنا کنید تا سرعتتان گرفته شود و به محض اینکه پرچم را رد کردید شروع به شمردن حرکت هایتان کنید. از تعداد حرکت هایی که انجام دادید تا به پایان برسید، برای برگشت کردن یکی کم کنید.

آموزش تصویری شنا کرال پشت

آموزش شنا کرال پشت

۲٫ بعد از گذشتن از پرچم، برگردید و دوباره کرال پشت به سمت دیوار را شروع کنید.

– برگشت زدن در شنا کرال پشت : از پرچم به بعد شروع به شمردن حرکت ها کنید تا به شماره ای که در قسمت اول برای برگشت گفته شد، برسید. سپس از دستتان که بیرون از آب است استفاده کنید و آن را در راستا بدن به سمت جلو بچرخانید، اگر در حال انجام سبک آزاد هستید.

آموزش شنا کرال

آموزش تصویری شنا کرال پشت

۳٫ به انجام سبک آزاد ادامه دهید و مستقیم بروید سراغ چرخیدن اگر در حال انجام سبک آزاد هستید.

آموزش برگشتن زذن در کرال پشت

آموزش کرال پشت

۴٫ در سبک آزاد، وقتی برگشت را انجام دادید؛ برنگردید. رویِ پشت خودتان بمانید.

برگشت زدن در شنا کرال پشت : اگر زیاد بچرخید، رد می شوید؛ سپس به صورت معمولی شنا کنید.

آموزش شنا کرال

آموزش برگشتن در کرال پشت

*روش یک درمیان: چرخش باکت:

-اگر خیلی ادعاتون میشه یا دوست دارید یکم سریع تر باشید. چرخش باکت که درمیان شناگرانی که شنا مختلط را انجام می دهند و نیاز به تغییر حرکت دارند را امتحان کنید.

۱٫ مراحل بالا برایِ شمردن حرکت های خودتان را دنبال کنید و سپس در یک فضایِ معمولی به سمت دیوار شنا کنید.

۲٫ وقتی از دو به آخرین حرکت رسیدید قبل از رسیدن به دیواره، بازویِ خود را به سمت عقب برگردانید و پشت خود را بچرخانید. اگر نیاز به فشار اضافی دارید؛ با بدن و پاهایتان به پشت ضربه ناگهانی وارد کنید. این حرکت باید شبیه ضربه پا پروانه شدت یافته به پشت باشد.

۳٫ وقتی دستتان دیواره را لمس کرد، برای انقباض (کشش) بیشتر سعی کنید، کف دست کاملا دیواره را لمس کند. بازو را به سمت بالا هل دهید تا بقیه بدن بچرخد. پا باید به سرعت به دیواره ضربه بزند تا یک توزیع انرژی حرکتی عالی برای کشش خارجی داشته باشید.

همچنین برای آموزش برگشت زدن در شنا کرال سینه نیز می توانید با کلیک در این قسمت، وارد مطلب موبوط به آن شوید.