آموزش قدم به قدم برگشت زدن در شنا کرال سینه + تصاویر

تعداد بازید : 104 نفر تاریخ انتشار : شنبه 4 شهریور 1396

آموزش برگشت زدن در کرال

در این مقاله آموزشی تلاش شده با استفاده از متن و تصاویر نحوه برگشت زدن در شنا کرال سینه آموزش داده شود.

به گزارش اختصاصی پول تیکت؛ شنای کرال یکی از محبوب ترین انواع شنا است که اکثر افراد در شروع یادگیری این رشته ورزشی به آموزش شنا کرال می پردازند. در شنا کرال قسمتی به نام برگشت کردن وجود دارد که در این مقاله به صورت متنی و تصویری با آن آشنا خواهیم شد.

در واقع از برگشت کردن در طول شنا کرال استفاده می شود و همچنین گاهی اوقات سبک آزاد را نیز شامل می شود. از برگشت کردن همچنین میتوان در کرال پشت استفاده کرد که تکنیک آن کمی متفاوت می شود. در اینجا ما برای شما برگشت کردن در سبک آزاد (کرال سینه)، هنگامی که در استخر به دیواره می رسید را توصیف می کنیم.

در واقع هدف در برگشت کردن و هل دادن دیواره، انتقال انرژی و حرکتی ست که شما در یک جهت ایجاد کرده اید و سپس متمرکز شدن هر دو در جهت مخالف است. این کار به شناگرانرقابتی اجازه می دهد که موثرتر و سریع تر شنا کنند و کم ترین انرژی و حرکت را از دست بدهند. چند نکته که هرشناگری باید بداند تا از شنا کردن لذت ببرد.

مراحل:

۱٫ از ایمن بودن عینک شنا خود اطمینان حاصل کرده و سپس وارد استخر شوید.

آموزش شنا
آموزش تصویری شنا کرال سینه

۳٫ وقتی حدود ۵ متر، از دیواره دور شدید، محکم تر پا بزنید، این کار برگشت کردن را راحت تر می کند.

آموزش تصویری شنا کرال پشت
آموزش پای شنا کرال پشت

۴٫ از داشتن هوایِ کافی برای برگشت کردن، اطمینان حاصل کنید. اما در لحظه چرخش نفس گیری نکنید چون این کار در حرکت شما خلل ایجاد کرده و سرعت شما را کم می کند.

آموزش شنا
آموزش تصویری شنا کرال پشت

۵٫ تا دیواره شنا کنید تا وقتی که فکر می کنید به اندازه کافی به دیواره نزدیک شده اید.تشخیص این مورد ممکن است سخت باشد و بستگی به طول پاهایِ شما دارد .معمولا علامتی شبیه (T) در کف استخر وجود دارد. باتوجه به طول پاهایتان، شما باید دو حرکت شنا را بعد از علامت T انجام داده و سپس برگشت کنید.

آموزش تصویری پای شنا کرال پشت
آموزش شنا کرال پشت

۶٫ به آخرین حرکت دستتان ادامه دهید. به محض اینکه دستهایتان وارد آب شد، سرخود را نگه داشته و به پازدن ادامه دهید تا حالت ثابت برسید. درهنگام پشتک (برگشت)، نفس را محکم از بینی خارج کنید تا از ورود آب جلوگیری کنید.

آموزش شنا
آموزش تصویری شنا کرال سینه

۷٫ شما خودتان را به حالت پشت در آب می بینید. سریع ترین راه برای خلاص شدن (دور شدن)، از دیواره این است که در زیر آب بررویِ پشت خودتان فشار بیاورید و بعداز برگشتن به جلو و سپس ادامه حرکت، دو پا را محکم به دیواره چسبانده و زیرآب فشار دهید و به جلو برگردین (بچرخین)، قبل از اینکه به سطح برسید و یا پابزنید.

آموزش کرال
آموزش تصویری برگشت زدن در کرال

۸٫ و در آخر حدود ۵ متر زیر آب در یک خط مستقیم پای پروانه بزنید، قبل از رسیدن به سطح و انجام دوباره سبک آزاد.

آموزش شنا
آموزش برگشت زدن در کرال سینه

همچنین می توانید برای آموزش برگشت زدن در شنا کرال سینه نیز بر روی این قسمت کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + چهار =