مهدی انصاری نماینده شنای کشورمان که پنج شنبه شب عازم بوداپست مجارستان شده بود، تمرینات خود را برای حضوری پر قدرت در رقابت های شنای قهرمانی جهان آغاز کرد.

به گزارش پول تیکت، مهدی انصاری که پس از مصدومیت غیره منظره ی جمال چاووشی تر، کاپیتان تیم ملی شنا  عنوان تنها نماینده شنای ایران در مسابقات قهرمانی جهان را به خود گرفت، به همراه خشایار حضرتی مربی تیم ملی برای حضور در هفدهمین دوره مسابقات شنا قهرمانی جهان بوداپست۲۰۱۷ فردا (پنج‌شنبه) به مجارستان عازم شد.

مهدی انصاری پس از ورود به مجارستان تمرینات خود را آغاز کرد تا بتواند آمادگی خود را بالا برده و نماینده شایسته ای برای شنای کشورمان باشد.

بر اساس این گزارش، هفدهمین دوره بازی‌های قهرمانی جهان در رشته‌های ورزش های آبی از جمعه ۱۴ جولای ۲۰۱۷ (۲۳ تیر ۱۳۹۶) آغاز شد و شهر بوداپست مجارستان میزبان این دوره از مسابقات قهرمانی جهان است. مهدی انصاری نماینده ایران در رقابت‌های شنا قهرمانی جهان فردا (پنج شنبه) تهران را به مقصد بوداپست ترک می‌کند.

 

نماینده شنای ایران در این رقابت‌ها در دو ماده ۵۰ و ۱۰۰ متر پروانه به آب می‌زند. انصاری با ثبت رکورد در بازی‌های هم بستگی کشورهای اسلامی در ۵۰ و ۱۰۰ متر پروانه موفق به کسب سهمیه جهانی شد و جواز ورود به این مسابقات را بدست آورد.

 

مرحله مقدماتی ۵۰ و ۱۰۰ متر پروانه روز‌های یکشنبه (اول مرداد ۱۳۹۶) و جمعه (ششم مرداد ۱۳۹۶) برگزار می‌شود.

برنامه مسابقات ۵۰ و ۱۰۰ متر پروانه شنا قهرمانی جهان(بوداپست۲۰۱۷):

۲۳ جولای – اول مرداد ماه

مقدماتی ۵۰ متر پروانه / صبح

نیمه نهایی ۵۰ متر پروانه / عصر

۲۴ جولای – دوم مرداد ماه

فینال ۵۰ متر پروانه / عصر

۲۸ جولای – ششم مرداد ماه

مقدماتی ۱۰۰ متر پروانه / صبح

نیمه نهایی ۱۰۰ متر پروانه / عصر

۲۹ جولای – هفتم مرداد ماه

فینال ۱۰۰ متر پروانه / عصر