تیم دلفین آبی مشهد به عنوان تیم قهرمان چهارمین دوره مسابقات سه روزه شنای مسافت کوتاه جام ولایت در استان خراسان رضوی معرفی شد و کار این مسابقات به پایان رسید.

به گزارش پول تیکت؛ روز سوم و پایانی رقابت های شنا مسافت کوتاه تحت عنوان “جام قهرمانی ولایت”  (۱۱آبان ۱۳۹۶) برگزار شد. پس از پایان این مسابقات تیم دلفین آبی مشهد با مجموع امتیازات ۷۳۰ و ۴۵۲ به ترتیب در هر سه رده سنی ۱۲-۱۱ سال، ۱۳-۱۴ سال و بالای ۱۵ سال قهرمان شد. دلفین آبی مشهد از روز نخست به صدر جدول رفت و تا پایان صدرنشین باقی ماند.

پس از این تیم در رده های سنی ۱۲-۱۱ سال و ۱۳-۱۴ سال موج تهران و هتل آپارتمان کوروش کرمانشاه به ترتیب با ۴۴۲و ۴۳۵ امتیاز دوم و سوم شدند و در رده سنی بالای ۱۵سال تیم های فولاد آذربایجان میانه و موج تهران به ترتیب با ۴۱۴ و ۳۶۸ امتیاز به مدال نقره و برنز رسیدند.

همچنین در این دوره از مسابقات مهران قاسم‌زاده از تیم موج تهران توانست دو رکورد جدید در رده‌سنی ۱۳-۱۴ سال ثبت کند. او در ماده‌های ۲۰۰متر مختلط انفرادی و ۲۰۰متر پروانه به‌ترتیب نامش را بجای متین سهران و متین فتحی بعنوان رکورددار کشور ثبت کرد.

مسابقات امسال برای رده‌های سنی ۱۲-۱۱ سال و ۱۳-۱۴ سال و نیز بالای ۱۵ سال به میزبانی خراسان رضوی از ۹ تا ۱۱ آبان ۱۳۹۶ برگزار شد. در این مسابقات بیش از ۳۵۰ شناگر در قالب ۳۴ تیم حضور داشتند.

این دوره از رقابت‌ها با هدف توسعه کمی و کیفی شنای کشور در شهر مشهد و در استخر پارک ساحلی آفتاب برگزار شد.

رکوردهای جدید ثبت شده درچهارمین دوره مسابقات شنای مسافت کوتاه جام ولایت:

۲۰۰متر مختلط انفرادی ۱۴-۱۳ سال

رکورد جدید: مهران قاسم زاده از تیم موج تهران- ٢:٢٠:٠٠
رکورد قبلی: متین سهران- ٢:٢٠:۶۵

۲۰۰متر پروانه ۱۴-۱۳ سال

رکورد جدید: مهران قاسم زاده از تیم موج تهران- ٢:١٨:۶۶
رکورد قبلی: متین فتحی- ٢:٢١:١۵

منبع: فدراسیون شنا