در پایان بیست و هفتمین دوره رقابت های لیگ برتر واترپلو دانشگاه آزاد رتبه نخست را کسب کرد و به مقام قهرمانی رسید و تیم‌های امیدیه و سایپا به ترتیب در رده‌های بعدی قرار گرفتند و دوم و سوم شدند.

به گزارش پول تیکت؛ استخر سه‌گانه مجموعه ورزشی شیرودی تهران، عصر شنبه میزبان رویارویی تیم‌های دانشگاه‌ آزاد اسلامی و نفت امیدیه در فینال بیست‌ و هفتمین دوره لیگ برتر واترپلو بود. تیم دانشگاه آزاد توانست در یک دیدار برابر و جذاب حریف خود نفت امیدیه را با نتیجه ۸ بر ۷ شکست دهد و برای چهارمین بار پیاپی عنوان قهرمانی این دوره از رقابت ها را بدست اورد. نفت امیدیه با شکست در این دیدار بر سکوی دوم ایستاد.

پیش از این بازی و در دیدار رده‌بندی هم سایپا با نتیجه ۱۸ بر ۵ حریف خود نیروی زمینی ارتش را شکست داد و به عنوان سوم رسید.

نتایج روز پایانی بیست و هفتمین دوره لیگ برتر واترپلو به شرح زیر است:

شنبه (۱۹ اسفند ۱۳۹۶) – استخر بین المللی ۹دی مجموعه ورزشی شیرودی

رده بندی: نیروی زمینی ارتش ۵ – ۱۸ سایپا
فینال: دانشگاه آزاد اسلامی ۸ – ۷ نفت امیدیه (دیدار رفت ۸ بر ۸ به تساوی انجامید)

رده بندی نهایی بیستو هفتمین دوره لیگ برتر واترپلو به شرح زیر است :

دانشگاه آزاد اسلامی
نفت امیدیه
سایپا
نیروی زمینی ارتش
نفت و گاز گچساران
اصفهان
نوفلاح

بدین ترتیب تیم واترپلوی دانشگاه آزاد موفق شد با ایستادن در جایگاه نخست این مسابقات مدال طلا را از آن خود کرده و قهرمان این مسابقات شود، نفت امیدیه با قبول شکست برابر دانشگاه آزاد به مقام دومی و کسب مدال نقره بسنده کرد و تیم واترپلوی سایپا تهران نیز با برتری برابر نیروی زمینی ارتش در رده سوم ایستاد و گردن آویز برنز این دوره از رقابت ها را تصاحب کرد و تیم های نیروی زمینی ارتش، نفت و گاز گچساران، اصفهان و نوفلاج نیز به ترتیب رده های چهارم تا هفتم را به خود اختصاص دادند تا اینگونه پرونده جام بیست و هفتم واترپلوی مردان کشور نیز بسته شود.