در پایان هفدهمین دوره رقابت های واترپلو قهرمانی جوانان جهان تیم ملی واترپلوی یونان عنوان نخست مسابقات را به خود اختصاص داد و تیم کشورمان نیز به مقام شانزدهمی بسنده کرد.

به گزارش پول تیکت؛ نوزدهمین دوره مسابقات واترپلو قهرمانی جوانان جهان پنج الی ۱۳ آگوست ۲۰۱۷ (۱۴ الی ۲۲ مرداد ۱۳۹۶) به میزبانی صربستان بگزار و به پایان رسید. این دوره از رقابت‌ها با حضور ۲۰ تیم پیگیری شد. دیروز(یکشنبه) با برگزاری ۴ دیدار تکلیف تیم‌های اول تا هشتم مشخص و پرونده نوزدهمین دوره مسابقات واترپلو جوانان جهان با قهرمانی یونان بسته شد.

ابتدا دو تیم ایتالیا و آمریکا برای جایگاه هفتم و هشتم مسابقات واترپلو قهرمانی جهان به مصاف هم رفتند . این دیدار با نتیجه ۱۴ بر ۸ بسود ایتالیا به پایان رسید. در ادامه دو تیم اسپانیا و مونتنگرو در مقاب هم صف آرایی کردند. این دیدار نیز با نتیجه ۱۳ بر ۹ به صود منتنگرو به پایان رسید و مونتنگرو پنجم و اسپانیا ششم شد. اما دو تیم مدعی صربستان و مجارستان که به ترتیب با شکست در مقابل یونان و کرواسی از راه‌یابی به فینال باز مانده بودند در دیدار رده بندی در مقابل هم به آب زدند. دو تیم در یک بازی پایاپای و نزدیک همانطور که انتظار می‌رفت برگزار شد. جوانان صربستان در پایان این بازی موفق شدند با اختلاف یک گل مجارستان را شکست دهند و مدال برنز این رقابت‌ها را کسب کنند. این بازی با نتیجه ۱۱ بر ۱۰ به سود صربستان به پایان رسید.

 

فینال این دوه از مسابقات واترپلو قهرمانی جهان که بین دو تیم یونان و کرواسی برگزار شد بدون شک یکی از زیبا ترین دیدار های این رقابت‌ها بود. دو تیم در یک رقابت نزدیک و تنگا تنگ با هم مساوی پیش می‌رفتند. کرواسی در بیشتر مواقع از حریف خود یک گل پیشی میگرفت اما جوانان یونان موفق به تساوی نتیجه می‌شدند. در ثانیه‌های پایانی بازی کرواسی با اختلاف یک گل از حریف خود جلو بود اما جوانان یونان با به ثمر رساندن یک گل نتیجه را به تساوی کشاند و بازی به ضربات پنالتی کشیده شد. بازی در وقت‌های قانونی با نتیجه ۷ بر ۷ به پایان رسید.

 

در ضربات پنالتی تیم یونان با درخشش دروازبان این تیم و گل کردن هر پنج ضربه پنالتی خود در جایگاه نخست این دوره از مسابقات ایستاد و مدال طلا را بر گردن آویخت. تیم کرواسی دو ضربه از پنج ضربه پنالتی خود را خراب کرد و در مجموع بازی با نتیجه ۱۲ بر ۱۰ به سود یونان به پایان رسید تا دست کرواسی از کسب عنوان قهرمانی کوتاه بماند مدال نقره این مسابقات را کسب کند.
در پایان این رقابت‌ها فرانک کوبرنیک از کرواسی بعنوان بهترین دروازبان و کریستین منچک از مجارستان با به ثمر رساندن ۲۶ گل بهترین بازیکن برترین گلزن این دوره از مسابقات معرفی شدند.

جدول رده بندی نوزدهمین دوره مسابقات واترپلوی قهرمانی جوانان جهان _ صربستان ۲۰۱۷

یونان
کرواسی
صربستان
مجارستان
مونتنگرو
اسپانیا
ایتالیا
آمریکا
روسیه
کانادا
استرالیا
چین
ژاپن
هلند
مصر
ایران
آرژانتین
نیوزلند
پورتوریکو
آفریقای جنوبی

برترین های نوزدهمین دوره مسابقات واترپلوی قهرمانی جوانان جهان _ صربستان ۲۰۱۷

بهترین دروازه بان: فرانک کوبرنیک (Fran Cubranic) از کرواسی
بهترین بازیکن: کریستین منچک (Kristian Manhercz) از مجارستان
برترین گلزن: کریستین منچک (Kristian Manhercz) با ۲۶گل از مجارستان

 

منبع: فدراسیون شنا