داشتن یک زندگی سالم و طولانی که همراه با سلامتی و وضعیت روحی و جسمانی مطلوب باشد بدون تردید خواسته هر انسانی است، که برای رسیدن به آن باید هر فرد ملاحظاتی را در زندگی خود رعایت کرده و برای رسیدن به فرم ایده آل خود تلاش کند.

به گزارش اختصاصی پول تیکت؛ تا به حال شده برای داشتن یک زندگی سالم و طولانی از خود سوال بپرسید و شرایط خود را بررسی کنید تا ببنید در چه وضعیتی از سلامتی قرار دارید؟ واقعا چگونه یک زندگی سالم و طولانی، داشته باشیم؟ آیا شما اضافه وزن دارید؟ آیا شما تندرست نیستید؟ آیا شما به طور منظم ورزش می کنید؟ اگر این چنین است؛ این مقاله به شما خواهد گفت که چگونه یک زندگی سالم و طولانی، داشته باشید.

۱- به طور منظم ورزش کنید.

شما باید حدود ۲ ساعت در یک روز، ورزش کنید. شما حتما نباید پرس سینه یا وزنه بلند کنید تا ورزش کنید. ورزش می تواند ساده باشد مانند پرس آپ ( از حالت زاویه به بالانس کشیدن ) یا ممکن است به ترمپولین رفتن باشد ( مجموعه ای از حرکات ژیمناستیکی بر روی میز پارچه ای با ۱۱ حرکت مختلف ) ، البته اگر شما ترمپولین داشته باشید.

میوه

میوه

۲- روزانه میوه بخورید.

حدود ۵ واحد سبزی و ۵ واحد میوه در یک روز بخورید. بیشتر از ۱۰ تا نخورید؛ چون این باعث خواهد شد که شما اضافه وزن پیدا کنید. در شام چیپس، برگر و پیتزا نخورید. سالاد و یک لیوان آب بخورید.

ترازو و رژیم

رژیم و سلامتی

۳- رژیم غذایی بگیرید.

اگر شما برای مثال با ریزه خواری حدود ۱۵ وعده غذایی در یک روز می خورید؛ این کار برای شما بد است. سعی کنید که ۳ وعده غذایی در روز بخورید. تصمیم بگیرید که در صبحانه شیر غلات سالم و متعادل بخورید که میزان فراوانی ویتامین دارد. در عصر، هیچ چیز نخورید. اگر شما نمی توانید به رختخواب بروید؛ فقط یک لیوان آب یا یک لیوان شیر بنوشید.

زندگی سالم و طولانی

زندگی سالم و طولانی

۴- در مورد بیماری ها تحقیق کنید.

لازمه داشتن یک زندگی سالم و طولانی داشتن سلامتی است. پس مقداری از وقت خود را صرف جستجو در مورد هر بیماری در NHS کنید. این به شما اجازه خواهد داد تا هر نوع بیماری را که آنجا وجود دارد؛ ببینید و شما خواهید دانست که چه چیزی از مبتلا شدن به آنها جلوگیری می کند تا از بیمار شدنتان جلوگیری کرده و اگر شما بیمار شده اید؛ علایم شما چه می تواند باشد. این کار ممکن است که ساعت ها طول بکشد؛ اما به شما بسیار کمک می کند.

* علت های بیماری ها را یادداشت کنید. وقتی به تمام بیماری ها نگاه می کنید؛ تمام علت های همه بیماری ها را یادداشت کنید. فقط اگر شما هنوز دوست دارید که اینکار را انجام دهید؛ یادداشت برداری نکته ای را فراموش نکنید؛ در این صورت به سلامتی شما، ذره ای کمک نمی کند. برای مثال، یک علت مننژیت گرفتن؛ استفاده از مسواک یا سیگاری است که قبلا افراد آلوده، مصرف کرده اند.

* همچنین علایم را درست مانند علل ایجاد بیماری ها، یادداشت کنید؛ برای مثال، تعدادی از علایم بیماری مننژیت باکتریایی: سر درد شدید، تب، استفراغ، خواب آلودگی، گیجی، حمله ناگهانی بیماری ، ترس از نور و سفتی گردن. همچنین، آنچه را باید انجام دهید؛ در صورتی که شما این علایم را در خود یا بچه کوچکتان مشاهده کردید؛ یادداشت کنید. برای مثال، اگر شما هر یک از این علایم مننژیت را ملاحظه کردید؛ باید فورا با ۱۱۵ یا شماره سرویس اضطراری محلی خودتان تماس بگیرید.

* یک روش تست برای هر نوع بیماری را بشناسید. آنها، ساعات طولانی مطالعه، نیاز خواهند داشت. اما اگر کسی که ممکن است یک بیماری مشخص داشته باشد؛ باید یک روش تست یاد بگیرد( دور از قلب )

*البته اجازه ندید که این کار و بررسی ها شما را افسرده و مالیخولیایی بکند؛ به هر حال نکته مهم آگاهی شما است؛ نه اینکه هر وقت خارشی داشتید؛ شما را دمدمی مزاج کند. این کار صرفا برای آموزش یک زندگی و رژیم غذایی صحیح است نه اینکه مدام ذهن خود را درگیر انواع بیماری ها کنید و دچار حساسیت های بی مورد شوید.

رژیم غذایی

رژیم غذایی

۵- هر دو حالت گیاه خواری یا نخوردن هیچ فرآورده حیوانی را در نظر بگیرید.

مطالعات نشان داده است که مردمانی که اکیدا رژیم های غذایی سالم مانند گیاه خواری یا نخوردن هیچ فرآورده حیوانی را دنبال می کنند؛ عمر طولانی تری دارند. همچنین گوشت نخوردن؛ کلسترول و ریسک بیماری های قلبی را کاهش می دهد. اگر شما یکی از این رژیم ها را انتخاب کنید ( گیاهخواری یا منع خوردن فرآورده های حیوانی) ؛ می توانید همیشه ویتامین هایی را به بدن برسانید. اگر چه گیاهخواری یا نخوردن هیچ گونه فرآورده حیوانی، برای بدنتان فوق العاده است؛ شما می توانید تعدادی از ویتامین ها و مواد مغذی ضروری را از دست دهید؛ پس ویتامین های ضروری را به بدن برسانید. شما حتی می توانید؛ ویتامین هایی را که مخصوص گیاهخوارها و افرادی که هیچ نوع فرآورده حیوانی، مصرف نمی کنند؛ است ؛در تمام مغازه های مواد غذایی یا دیگر مغازه های سلامتی پیدا کنید.

توجه: استفاده از این مطلب تنها با ذکر نام و لینک پول تیکت امکان پذیر است.