مایکل فلپس، شناگر ۳۱ ساله آمریکایی و پرافتخارترین ورزشکار تاریخ المپیک که قرار است با یک کوسه به رقابت بپردارد با رقیب گوشتخوار خود دیدار کرد!

به‌ گزارش پول تیکت، کمتر کسی در دنیاست که مایکل فلپس قهرمان بلامنازع شنای جهان را نشناسد.

مردی که به تنهایی ۲۳ مدال طلای المپیک را در کارنامه دارد و رکوردی بی نظیر از خود به جای گذاشته است.

 

مایکل فلپس که از او به عنوان سلطان شنای جهان یاد می شود اما به عنواین قناعت نکرده و اینبار میخواهد از رقابت با انسان ها فراتر رفته و با یک کوسه سفید رقابت کند.

 

در خصوص این برنامه اعلام شده: ” کوسه‌ها یکی از سریع‌ترین حیوانات هستند. مایکل فلپس، قهرمان شنای جهان با ۳۹ رکورد جهانی و ۲۳ مدال طلا هیچ مسابقه دیگری برای پیروز شدن غیر از مسابقه با کوسه‌ها ندارد.”

 

اما فلپس در حالی قرار است با یک کوسه به رقابت بپزدازد که کوسه‌ها سرعتی بالغ بر ۲۵ مایل بر ساعت دارند و سرعت فلپس نهایتا شش مایل بر ساعت است. در واقع سرعت سریعترین شناگر جهان ۹ کیلومتر در ساعت و سرعت یک کوسه حدود ۴۰ کیلومتر در ساعت است و همین مسئله سبب می شود که از حالا نتوان شناسی برای این شناگر ۳۱ ساله متصور بود.

 

البته با وجود این که نتیجه چنین مسابقه اى از اکنون قابل پیش بینی است اما هدف از برگزارکنندگان آن جلب توجه بینندگان به ویژه برنامه‌های کانال دیسکاوری در “هفته کوسه‌ها” است.

 

برنامه Shark week در یک هفته‌ و از ۲۳ جولای تا ۳۰ جولای نمایش داده می‌شود.

 

آن طور که فلپس در اینستاگرام خود نیز اعلام کرده است برای این مسابقه تمرین می‌کند.

 

فلپس روز گذشته برای دیدار با رقیب گوشت خوار خود توسط یک قفسه آهنی به محل نگه داری این کوسه عظیم الجثه رفت و با وی دیدار کرد.

 

گفتنی است، مایکل فلپس پرافتخارترین ورزشکار تاریخ رقابت های المپیک است و مسابقه او با یک کوسه برای تمام دنیا از جذابیت بالایی برخودار است.