مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو ایران امروز برگزار شد و در پایان محسن رضوانی با کسب حداکثر آرا به مدت چهار سال دیگر این سمت را در اختیار گرفت.

به گزارش پول تیکت، از صبح امروز (شنبه) ۹ دی ماه، مجمع انتخابات فدراسیون شنا با حضور “محمدرضا داورزنی” به عنوان رئیس مجمع و “شاهرخ شهنازی” به عنوان نماینده کمیته ملی المپیک به میزبانی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

در پایان برگزاری این مجمع، محسن رضوانی با کسب ۳۹ رای از ۴۲ رای موجود، به مدت چهار سال دیگر رئیس فدراسیون باقی ماند. رضا حبیبی، حامد رضاخانی و رضا فاطمی مقدم هم هر کدام یک رای داشتند.

همچنین مجید مشتاق و کاوه احمدی از شرکت در این مجمع انصراف دادند و مهرزاد خلیلیان نیز در محل برگزاری این مجمع حاضر نشد تا از بین گزینه های ریاست کنار رود.

کاوه احمدی، رضا حبیبی، محسن رضوانی، حامد رضاخانی، مهرزاد خلیلیان، مجید مشتاق و رضا فاطمی‌مقدم هفت کاندیدای حاضر در این مجمع بودند.

علی پیروزخواه(کاپیتان تیم ملی واترپلو) و آریا نسیمی‌شاد(عضو تیم ملی شنا) به عنوان نماینده ورزشکاران در محل برگزاری این مجمع حضور داشتند.

 در پایان مجمع فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در مورد انتخاب بازرس فدراسیون از سوی وزارت تنشی ایجاد شد که با مداخله محسن رضوانی به پایان رسید.

در حالی که طبق اساسنامه مجامع، در مجمع‌های مختلف انتخاب بازرس فدراسیون به وزارت ورزش و جوانان تفویض اختیار می‌شد، در مجمع شنا اعضای هیاتها ابتدا مخالفت کردند اما در نهایت با درخواست محسن رضوانی این مسئله طبق روال معمول به وزارت ورزش تفویض اختیار شد تا داورزنی بازرس را به فدراسیون معرفی کند.

منبع: ایسنا