آموزش شنا به کودکان از اهمیت بسیار بالایی برخودار است. ما در این مطلب و سایر مطالبی که در همین زمینه منتشر می شود به طور کامل نحوه آموزش شنا به کودکان از سنین نوزادی تا بالای ۵ سال را آموزش خواهیم داد.

به گزارش اختصاصی پول تیکت ؛ آموزش شنا به کودکان موضوعی بسیار مهم است که خانواده ها باید آن را بسیار جدی بگیرند. شنا کردن، مهارتی اساسی برای بچه ها است. شنا نه فقط فعالیتی لذت بخش و ورزشی عالی می باشد، بلکه شنا حتی می تواند زندگی فرزند شما را نجات دهد. با دسترسی صحیح به آب؛ فرزندتان خیلی زود، در آب احساس راحتی می کند و مهارتهای شنا کردن ایمن را می آموزد.

۱- یادگیری زمان آموزش شنا به کودکان

اگرچه کودک شما تا زمانی که خردسال است؛ امکان ندارد در شنا ماهر شود ولی  شما می توانید در ماههای نخستین بعد از تولد؛ فرزندتان را به استخر ببرید. در واقع ۶ تا ۱۲ ماهگی؛ زمانی مناسب برای شناخت کودک با آب محسوب می شود زیرا در این سن؛ توانایی ها را سریعتر کسب می کند.شما می توانید حتی در ۶ ماهگی، تدریجا کودکان را با آب آشنا کنید.

بررسی سلامت کودک

مراقبت از کودک قبل از شنا

۲- ارزیابی سلامتی کودک:

علاوه بر سن اطمینان از سلامتی کافی، برای شروع شنا ضروری است. اگر فرزندتان شرایط ناسالمی دارد؛ قبل از آموزش درسهای شنا باید با پزشکتان مشورت کنید.

احیای قبلی نوزاد

آموزش احیای قبلی کودک

۳- یادگیری سی پی آر (احیای قلبی ریوی ) برای کودکان:

اگر کودک کم سنی دارید؛ علاوه بر دانستن مهارتهای شنا؛ باید کمک های اولیه مهم را بدانید. شناخت سی پی آر (احیای قلبی ریوی ) می تواند زندگی فرزندتان را نجات دهد.

پوشک مناسب کودک

پوشک کردن کودک قبل از شنا

۴- پوشاندن پوشک های مخصوص شنا به فرزندتان:

اگر فرزندتان را از پوشک نگرفته اید؛ حتما از پوشک شنای مقاوم به آب؛ به منظور جلوگیری از نشت مایعات استفاده کنید تا به سلامتی دیگر شناگران نیز آسیب وارد نکنید.

جلقه نجات کودک

جلقه نجات برای شنای کودک

۵- اجتناب از ابزار شناور شدن پر شده با هوا:

ترکیدن ابزاری مانند بازوبندهای شنا؛ خیلی رایج است. به همین دلیل متخصصین آنها را به هیچ وجه توصیه نمی کنند. اگر آنها در حالی که کودکان در حال شنا است؛ سوراخ شوند؛ بچه غرق می شود. این ابزارها همچنین لیز می خورند. به جای آنها از جلیقه نجات مورد تائید؛ استفاده کنید. اینها در مغازه های کالاهای ورزشی و تجهیزات استخر؛ به آسانی در دسترس می باشد. موقعی که جلیقه نجات می خرید به دنبال برچسب تائید باشید. برای کودکان خردسال؛ جلیقه باید تسمه هایی داشته باشد تا برای محافظت از سر خوردن جلیقه روی سر بچه؛ زیر پاهای کودک قلاب شود.

استخر کودکان

محافظت از استخر

۶-تمامی درها؛ قفل ها و نردبانهای استخر تان را ایمن کنید:

اگر استخر دارید؛ مطمئن شوید که کودکتان نمی تواند به آن دسترسی پیدا کند. آموزش شنا ممکن است به فرزندتان اعتماد به نفس کاذب دهد و او ممکن است وقتی شما مراقبش نیستید؛ سعی به انجام شنا کند. وقتی از استخر استفاده نمی کنید؛ با بستن کامل ورودیهای به استخر؛از حوادث پیشگیری کنید.

در بخش های بعدی مطلب به طور کامل نحوه آموزش شنا به کودکان زیر ۲ سال، ۲ تا ۴ سال و بالای ۵ سال را همراه با تصاویر آموزشی قرار خواهیم داد که توصیه می کنیم خواندن آن را از دست ندهید، چرا که آموزش شنا به کوکان از اهمیت بسیار بالایی برخودار است و اگر خانواده ها فرزندان خود را از سنین کودکی با آب آشنا کرده و شنا را به آن ها آموزش دهند علاوه بر اینکه موجب افزایش سلامتی روحی و جسمی کودکان خود می شوند، از خظرات احتمالی در این خصوص برای کودکان خود نیز جلوگیری کرده اند. پس از همین امروز به فکر این باشید که به صورت شخصی یا با مراجعه به کلاس های آموزشی شنا نسبت به آموزش شنا به کودکان خود اقدام کنید.

نکته: استفاده از این مطلب تنها با درج نام و لینک پول تیکت مجاز است.