تیم ملی واترپلو ایران در فینال ششمین دوره مسابقات جهانی فیناترافی با نتیجه ۸ بر ۶ مقابل میزبان شکست خورد اما به دلیل اعتراض به داوری و ایجاد درگیری در بازی فینال با دیسکالیفه شدن به کار خود در این مسابقات پایان داد

به گزارش پول تیکت؛ ششمین دوره مسابقات جهانی فیناترافی از ۲۵ الی ۳۰ مهر ۱۳۹۶ (۱۷ الی ۲۲ اکتبر ۲۰۱۷) به میزبانی کشورمان مالت برگزار و به پایان رسید. تیم ملی واترپلو ایران که به عنوان تیم اول راهی مرحله پلی آف این رقابت‌ها شده بود پس از برتری مقابل سنگاپور و اروگوئه جواز حضور در فینال این مسابقات را کسب کرد. از سوی دیگر مالت که در گروه ایران حضور داشت و بعنوان تیم دوم راهی مرحله پلی آف شده بود پس از پیروزی مقابل پرو و عربستان صعودی دیگر فینالیست این رقابت‌ها شد.

تیم ملی واترپلو ایران در فینال سخت و نفسگیر ششمین دوره رقابتهای جهانی فیناترافی برابر تیم ملت میزبان مسابقات به آب زد. مالت که در این دوره از مسابقات از حضور دو بازیکن ایتالیایی‌الاصل در ترکیب خود بهره می برد، در خانه تنها به قهرمانی فکر می کرد. آن‌ها بازی را تهاجمی آغاز کردند و خیلی زود ۳ بر ۲ از ایران جلو افتادند. در وقت دوم بازی به دلیل چند اشتباه فردی فاصله امتیازها بیشتر شد و ایران ۵ بر ۲ عقب افتاد. در ادامه اما ملی‌پوشان ایران با ارائه یک نمایش منطقی سعی در جبران نتیجه داشتند. وقت سوم مسابقه ۶ بر ۴ به سود مالت تمام شد. در نهایت این دیدار با نتیجه ۸ بر ۶ به سود مالت به پایان رسید. بدین ترتیب کار مردان واترپلو ایران با پنج برد و یک باخت تمام شد.

بنا بر اطلاعات رسیده در کوارتر پایانی دیدار واترپلو ایران و مالت به دلیل اعتراض مکرر بازیکنان دو تیم به داوری و ایجاد درگیری در جریان مسابقه بازی برای دقایقی متوقف شد و در نهایت با سوت داور ۸ بر ۶ به نفع مالت تمام شد. مسئولان مسابقات پس از پایان مسابقه برای بررسی موضوع تشکیل جلسه دادند. مسئول برگزاری فیناترافی هر دو تیم ایران و مالت را به دلیل اعتراض به داوری و درگیری در کوارتر پایانی بازی دیسکالیفه اعلام کرد.

فدراسیون جهانی شنا ( فینا) بعداً طی خبری اعلام کرد که به دلیل درگیری های بوجود آمده این مسابقه ۳۳ ثانیه زودتر تمام شده و در جریان بازی دو بازیکن از مالت و ۵ بازیکن از ایران اخراج شده اند. به همین دلیل رای به دیسکالیفه دو تیم صادر شده است.

 

منبع: فدراسیون شنا