در این مطلب و ویدیوی آموزشی می‌توانید نحوه نفسگیری (هواگیری) در شنای کرال سینه را فرا بگیرید و با تکرار آن، مهارت نفسگیری را در شنای خود تقویت کنید.

یکی از قسمت‌های مهم شنای کرال سینه، نفسگیری است و این مرحله همان تخلیهٔ هوای ذخیره‌شدهٔ شش‌ها در آب است. خالی کردن هوا در آب می‌تواند هم از طریق بینی و هم از راه دهان باشد. مهم نیست که شناگر از کدام سمت یا جهت (راست یا چپ) نفس‌گیری کند، بلکه مهم این است که عمل هواگیری یک‌طرفه صورت گیرد. در حرکت نفسگیری در شنای کرال سینه عمل دم خیلی سریع انجام می‌شود و اگر عمل بازدم کمی طولانی‌تر باشد اشکالی نخواهد داشت.

یکی از تمرین‌هایی که باعث راحت‌تر شدن نفسگیری می‌شود این است که در قسمت کم‌عمق استخر توی آب بایستید و پس از پر کردن هوا در ششها سرتان را زیر آب فرو ببرید و کم‌کم و پیوسته هوا را تخلیه کنید، به طوری که وقتی احساس کردید هوای داخل شش‌هایتان در حال اتمام است، در همان حال دمیدن هوا به داخل آب، سرتان را از آب بیرون بیاورید و خیلی سریع هواگیری کنید و دوباره در آب مشغول تخلیهٔ هوا شوید.

در ویدیوی آموزشی زیر نیز می‌توانید نحوهٔ نفسگیری در شنای کرال سینه را بهتر و با جزئیات بیشتری مشاهده کنید و برای اجرای بهتر آن، در استخر آن را تمرین کنید:

همچنین، برای آموزش کامل شنای کرال سینه می‌توانید این مطلب را ببینید: آموزش شنای کرال سینه + ویدیو

نکتۀ مهم: استفاده از متن و تصاویر این مطلب تنها با ذکر نام و درج لینک پول‌تیکت مجاز است.