هفته نخست دور جدید رقابت های لیگ برتر واترپلو در حالی از روز جمعه آغاز شد که در گام اول تیم واترپلو دانشگاه آزاد، قهرمان فصل گذشته این مسابقات، مغلوب سایپا شد.

به گزارش پول تیکت؛ فصل جدید رقابت های لیگ برتر واترپلو که بیست و هفتمین دوره این مسابقات است عصر امروز (جمعه) به میزبانی استخر بین‌المللی ۹ دی و شهر امیدیه با برگزاری سه دیدار از ساعت ۱۶:۰۰ آغاز شد.

در این دوره از مسابقات نیز همانند سال گذشته ۷ تیم حضور دارند که دانشگاه آزاد، سایپا، نیروی زمینی، نفت و گاز گچساران، نفت امیدیه و شهید نوفلاح اسامی تیم های حاضر در این مسابقات هستند.

رقابت های هفته اول در حالی از ساعت ۱۶ روز جمعه، دهم شهریور ماه آغاز شد که در گام نخست دو تیم دانشگاه آزاد اسلامی و سایپا تهران به مصاف هم رفتند.

در این دیدار سایپا به عنوان نایب قهرمان فصل قبل توانست با نتیجه ۱۰ بر هفت قهرمان دوره گذشته یعنی دانشگاه آزاد را شکست دهد. تیم سایپا که دومین فصل حضور در لیگ‌برتر را تجربه می‌کند در دوره قبل نتیجه بازی فینال را مقابل دانشگاه آزاد واگذار کرد و به عنوان نایب‌قهرمانی بسنده کرد.

اما در دومین مسابقه هفته دو تیم نفت امیدیه و نفت و گاز گچساران مقابل هم به آب زدند. در این بازی که به میزبانی امیدیه برگزار شد تیم نفت امیدیه توانست با نتیجه ۱۰ بر شش نماینده گچساران را از پیش رو بردارد تا به عنوان تیم پیروز در داربی نفتی‌ها معرفی شود.

در آخرین بازی از این هفته نیز از ساعت ۱۷:۳۰ دو تیم نیروی زمینی ارتش و تیم جوان استخر شهید نوفلاح در استخر بین‌المللی ۹ دی رو در روی هم قرار گرفتند. در پایان این دیدار تیم نیروی زمینی ارتش در یک بازی راحت مقابل تیم نوفلاح با نتیجه ۱۴ بر سه به پیروزی رسید.

تیم نماینده اصفهان با قرعه استراحت، در هفته اول بازی‌ها مسابقه‌ای نداشت.

نتایج هفته نخست بیست و هفتمین دوره لیگ برتر واترپلو (میزبان – میهمان) -جمعه ۱۰ شهریور ۱۳۹۶به ترتیب زیر است:

دانشگاه آزاد ٧ – ١٠ سایپا
نیروی زمینی ١۴ – ٣ شهید نوفلاح
نفت امیدیه ١٠ – ۶ نفت و گاز گچساران