بعد از آموزش مراحل شنا کرال پشت در ویدیوهای قبلی، در این ویدیوی آموزشی با چرخش و هماهنگی بدن در شنا کرال پشت که مرحله آخر یادگیری این شنای جذاب است، آشنا خواهیم شد.

به گزارش پول تیکت؛ در ویدیوهای قبلی آموزش شنا کرال پشت ، با نحوه حرکت دست ها و پاها در این نوع شنای جذاب و ساده آشنا شدیم و در حالا در این ویدیو با نحوه چرخش بدن و هماهنگی بدن آشنا خواهیم شد.

جهت یادگیری چرخش بدن در شنا کرال پشت، ویدیوی زیر را مشاهده نمایید.

آموزش چرخش بدن در شنا کرال پشت:

چرخش بدن یکی از تمرین های مهم در کرال پشت هست که باید از ابتدا آن را یادگرفت. چرخش بدن دو مزیت برای شناگر دارد. اول باعث می شود شناگر بتواند کشش قوی تری با دست هایش به آب ایجاد کند، وقتی بدن صاف باشد خیلی سخت می شود مرحله کشش دست را انجام داد، اما وقتی بدن می چرخد، راحت تر و قوی تر می توان کشش دست را انجام داد.

دومین مزیت اگر شناگر فقط کشش دست را بدون چرخش بدن انجام دهد فقط یک نیرو به آب وارد می کند. اما وقتی کشش دست اجرا می شود به دلیل اینکه بدن به سمت مقابل در حال چرخش است، باعث ایجاد دو نیرو روی یک محور که خط میانی بدن است می شود و باعث سرعت بخشیدن در پیشروی شناگر می شود.

اگر بخواهیم مثالی ملموس تر بزنیم می توان به دریل و مته اشاره کرد. نیرویی که فرد به دستگاه دریل وارد می کند و چرخش همزمان مته باعث سوراخ کردن دیوار می شود. اگر یکی از این حرکات نباشد، دیوار سوراخ نمی شود!

یک تمرین ساده برای این حرکت این هست که شنا آموز در حالی که یک دستش روی آب و دست دیگری بصورت کشیده زیر آب است پا بزند. این حرکت را برای هر دو سمت اجرا کند. در حرکت بعدی باید حین زدن پای کرال پشت به هر دو سمت بدن بچرخد.

آموزش دست کرال پشت:

ابتدا نحوه چرخش دست در خشکی آموزش داده می شود. وقتی دست کنار بدن است، بصورتی بالا می آید که شست انگشت دست رو به بالا باشد، اما دست با انگشت کوچک وارد آب می شود. بعد از تمرین کردن این مرحله، شناآموز وارد آب می شود و حین سرخوردن و پا زدن، حرکت دست کرال پشت را فقط با یک دست تمرین می کند. در مراحل بعدی با دو دست این حرکت را تمرین می کند.

هماهنگی دست کرال پشت با چرخش بدن

برای تمرین دست کرال سینه به همراه چرخش بدن شنا آموز فقط با یک دست، چرخش و دست کرال سینه را تمرین می کند. در مرحله ی بعد با دست مخالف این تمرین انجام می شود. در اخر با هر دو دست انجام می شود.

کاربران عزیز، شما می توانید هرگونه سوالی در مورد شنا کرال پشت دارید در قسمت نظرات بنویسید تا مربی پول تیکت در ویدیوهای  بعدی پاسخگوی سوالات شما باشد.

توجه: استفاده از ویدیو و متن این آموزش تنها با ذکر نام و لینک پول تیکت امکان پذیر است و هرگونه استفاده شخصی و تجاری از این آموزش ویدیویی غیر قانونی می باشد.