وقتی افراد به سن میانسالی و سالمندی می رسند با مشکلات مختلف جسمی رو به رو می شوند و همچنین نمی توانند همانند دوران جوانی ورزش های سنگین و پرفشار انجام دهند، بر همین اساس انجام ورزش های آبی و آب درمانی بهترین گزینه برای این افراد محسوب می شود.

به گزارش پول تیکت؛ وقتی افراد به سن میانسالی می رسند و پا به سن می گذارند به هیچ وجه نباید ورزش کردن را ترک کنند با این حال افراد دیگر نمی توانند به مانند دوران جوانی ورزش های سنگین و پرفشار انجام دهند و ضروری است که ضمن تداوم ورزش کردن، ورزش های متناسب با سن و وضعیت جسمانی خود را انجام دهند.

بر همین اساس بسیاری از افراد سالمند دوست دارند بدانند که بهترین ورزش برای آن‌ها چگونه ورزشی است و انجام چه فعالیت‌هایی می‌تواند از تحلیل رفتن بدن آن‌ها جلوگیری کند.

اما یکی از اصلی ترین بیماری‌هایی که افراد سالمند بیشتر به آن دچار می‌شوند آرتروز است. ۵۰ درصد افراد سالمند به این بیماری دچار می شوند و آرتروز یکی از دلایل ناتوانی جسمانی افراد سالمند است.

به همین خاطر با انجام ورزش می‌توان از ابتلا به آرتروز جلوگیری کرد. ورزش برای جلوگیری از آرتروز بهتر است خیلی شدید نباشد. اما به صورت منظم انجام شود. خوردن غذاهای سالم و جلوگیری از افزایش وزن نیز می‌تواند در این زمینه موثر باشد. انجام ورزش‌های آبی می‌توانند به جلوگیری از آرتروز کمک کنند و از درد نیز بکاهند. راه رفتن در استخر و آب گرم می‌تواند موثر باشد.

آب گرم می‌توند جریان خون را در بافت‌های بدن افزایش دهد و از فشاری که بر روی مفاصل وجود دارد بکاهد.

به طور کلی ورزش های آبی به دلیل بی خطر بدون بسیار برای افراد میانسال توصیه می شود و بهتر است این افراد حداقل هفته ای ۳ بار ورزش آبی را در برنامه خود قرار دهند. البته منظور از ورزش آبی انجام شنای سنگین و پرفشار نیست اما راه رفتن در آب، ایروبیک آبی و انجام سایر ورزش های سبک در آب بهترین گزینه برای افراد میانسال است و می تواند ضمن کمک به بهبود انواع بیماری های مفصلی و استخوانی در بهبود و روحیه و کمک به افزایش طول عمر آن ها نیز موثر واقع شود.