در این مطلب و ویدیوی آموزشی می‌توانید نحوهٔ صحیح پا زدن در شنای کرال سینه را به‌خوبی آموزش ببینید و با اجرای تمریناتی که به نمایش گذاشته شده در این تکنیک حرفه‌ای شوید.

در شنای كرال سینه، حركت پا نقش بسیار بسیار مهمی دارد. نکتهٔ مهم اینكه بر خلاف تصور بسیاری افراد که فکر می‌کنند حركات شدید و پر سروصدای پاها در سطح آب روش درستی در حرکت پای شنای کرال سینه است، حركات كوتاه و سریع پاها لازمهٔ این نوع از شنا است. حركات پاها در این شنا از مفصلی كه ران را به لگن مربوط می‌سازد شروع می‌شود و زانو هم حركت می‌كند، اما حركت آن كمتر از مفصل قبلی است و فقط تا آن حد صورت می‌گیرد كه پاهای شناگر بتواند در آب ضربه بزند و ازاین‌رو، زاویه بین ساق‌ها هیچ وقت از ۳۰ درجه بیشتر نمی‌شود.

همچنین ساقها، رانها و پاها هرگز ار هم فاصله نمی گیرند، بلکه همیشه به هم مالیده می شوند. هنگام زدن پاها باید توجه کنید که پاشنه پاها ازهم فاصله نگیرند، که معمولا کارآموز شناگر پاشنه پاها را از هم فاصله می‌دهد. زانوها نباید زیاد بشکند، این عمل باعث می‌شود که پیش‌روی مناسبی نداشته باشید . همچنین باید دقت کنید که در حین اجرای حرکت پا، انگشتان و پنجهٔ پاها باید کشیده باشند.

یکی از مهمترین نکاتی که باید در این حرکت در نظر گرفت این است که در موقع زدن پای کرال انگشتان پا نباید عمود بر کف استخر باشند و شکستگی نیز نباید بیش از حد شود.

در این ویدیوی آموزشی که به طور اختصاصی توسط پول تیکت ترجمه شده است می توانید به خوبی نحوه صحیح پا زدن در شنای کرال سینه را آموزش دیده و با تمریناتی که در ویدیو آموزش داده می شود در این حرکت با تمرین و تلاش حرفه ای شوید.

 

همچنین، برای آموزش کامل شنای کرال سینه می‌توانید این مطلب را ببینید: آموزش شنای کرال سینه + ویدیو

نکتۀ مهم: استفاده از متن و تصاویر این مطلب تنها با ذکر نام و درج لینک پول‌تیکت مجاز است.