تیم ملی واترپلوی کرواسی با غلبه بر مجارستان میزبان، قهرمان هفدهمین دوره رقابت های واترپلوی قهرمانی جهان شد.

به گزارش پول تیکت؛ در پایان هفدهمین دوره بازی‌های قهرمانی جهان ورزشی های آبی ( فینا) در رشته واترپلو دست میزبان از مدال طلا کوتاه ماند و این کرواسی بود که موفق به کسب مدال طلای واترپلوی قهرمانی جهان شد.

رقابت‌های واترپلو این دوره که از تاریخ ۲۶ تیرماه به میزبانی بوداپست مجارستان آغاز به کار کرده بود سرانجام شب گذشته (شنبه شب)  با معرفی بهترین ها به کار خود خاتمه داد.

در فینال این رقابت ها دو تیم مجارستان و کرواسی به مصاف یکدیگر رفتند که در نهایت این تیم کرواسی بود که موفق شد با نتیجه ۱۱ بر ۷ رقیب میزبان و پرقدرت خود را از پیش رو برداشته و گردن آویز طلای این مسابقات را از آن خود کند.

تیم ملی واترپلوی کرواسی در دور مقدماتی از سد تیم بسیار قدر صرسبتان گذشت و راهی فینال شد و در سوی دیگر تیم ملی مجارستان نیز با غلبه بر یونان جواز حضور در فینال این رقابت ها را بدست آورد و در نهایت به مدال نقره بسنده کرد.

صربستان که با شکست در مقابل کرواسی از کسب مدال طلا باز مانده بود شب گذشته(شنبه) به مصاف یونان رفت و در یک دیدار زیبا و جذاب موفق شد با نتیجه ۱۱ بر ۷ این تیم را شکست دهد و مدال طلای این رقابت‌ها را بر گردن آویخت.

در بازی رده بندی نیز دو تیم یونان و صربستان برابر هم به میدان رفتند و این تیم ملی صربستان بود که موفق شد با غلبه بر یونان مدال برنز را کسب کرد.

در پایان این رقابت‌ها آندره پرلینویچ از صربستان و ساندرو سوکونو از کرواسی به ترتیب عنوان ارزشمندترین بازیکن دیدار رده بندی و فینال را از آن خود کردند.

همچنین یوسن فونتولیس از یونان با به ثمر رساندن ۲۳ گل عنوان گلزن برتر و ویکتور ویکتور از مجارستان نیز بعنوان دروازبان برتر این مسابقات انتخاب شدند

جدول رده بندی نهایی هفدهمین دوره مسابقات واترپلو قهرمانی جهان ۲۰۱۷ به ترتیب زیر است:

اول کرواسی
دوم مجارستان
سوم صربستان
چهارم یونان
پنجم مونته‌نگرو
ششم ایتالیا
هفتم استرالیا
هشتم روسیه
نهم اسپانیا
دهم ژاپن
یازدهم قزاقستان
دوازدهم برزیل
سیزدهم آمریکا
چهاردهم فرانسه
پانزدهم کانادا
شانزدهم آفریقای جنوبی