در پایان مرحله مقدماتی رقابت های واترپلو قهرمانی جهان تیم های صربستان، کرواسی، مجارستان و مونته‌نگرو بصورت مستقیم راهی مرحله یک چهارم نهایی شدند.

به گزارش پول تیکت؛ هفدهمین دوره بازی‌های قهرمانی جهان فینا از جمعه ۱۴ جولای ۲۰۱۷ (۲۳ تیر ۱۳۹۶) آغاز شد. رقابت‌های واترپلو قهرمانی جهان این دوره از بازی‌ها از ۱۷ جولای ۲۰۱۷ (۲۶ تیر ۱۳۹۶) آغاز و درحال پیگیری است.

۱۶ تیم در مرحله گروهی این مسابقات باهم به رقابت پرداختند. تیم های پر قدرت صربستان و کرواسی با سه پیروزی به کار خود پایان دادند و به راحتی و با اختلاف از گروهای سوم و چهارم راهی مرحله یک چهارم نهایی شدند.

تیم مونته‌نگرو نیز با وجود تساوی مقابل کانادا موفق شد بعنوان تیم نخست از گروه اول صعود کند. اما تیم مجارستان میزبان در یک رقابت‌ تنگاتنگ با تیم ایتالیا ، صدر نشین گروه دوم شد. در پایان مرحله گروهی تیم ‌های صربستان ، کرواسی ، مجارستان و مونته‌گرو بصورت مستقیم راهی مرحله یک چهارم نهایی شدند.

فردا(یکشنبه) تیم های دوم و سوم هر گروه نیز برای راه یابی به مرحله یک چهارم به صورت ضربدری به مصاف هم می‌روند.

تیم های فرانسه، کانادا ، آمریکا و آفریقای جنوبی نیز که در مرحله گروهی در جایگاه آخر ایستادند فردا(یکشنبه) باهم به رقابت می‌پردازند تا تکلیف تیم‌های ۱۲ تا ۱۴ جدول این مسابقات مشخص شود.

 

برنامه دیدار‌های حذفی تیم‌های دوم و سوم مرحله گروهی برای راه یابی به یک چهارم نهایی:

یکشنبه / اول مرداد ۱۳۹۶ ۱۶:۰۰ به وقت تهران برزیل استرالیا
یکشنبه / اول مرداد ۱۳۹۶ ۱۷:۳۰ به وقت تهران قزاقستان ایتالیا
یکشنبه / اول مرداد ۱۳۹۶ ۲۳:۰۰ به وقت تهران یونان ژاپن
دوشنبه / دوم مرداد ۱۳۹۶ ۰۰:۳۰ به وقت تهران اسپانیا روسیه

 

برنامه دیدار چهار تیم انتهای جدول رده‌بندی مرحله گروهی برای مشخص شدن جایگاه ۱۲ تا ۱۶

یکشنبه / اول مرداد ۱۳۹۶
۱۳:۰۰ به وقت تهران

کانادا – فرانسه

یکشنبه / اول مرداد ۱۳۹۶

۱۴:۳۰ به وقت تهران

آفریقای جنوبی -آمریکا

 

منبع: فدراسیون شنا