ورزش های آبی علاوه بر اینکه مناسب ترین ورزش ها برای فصل تابستان هستند، تاثیر بسیار زیادی نیز بر کالری سوزی و تناسب اندام افراد دارند.

به گزارش پول تیکت، فصل تابستان از آنجایی که گرم ترین فصل سال است باعث افزایش علاقه و رغبت افراد به ورزش هایی آبی می شود چرا که استخرها و پارک های آبی جزو بهترین مکان ها برای گذراندن اوقات در فصل گرمای فصل تابستان هستند. علاوه بر آن تاثیر بسزای ورزش های آبی بر کالری سوزی افراد، تناسب اندام و افزایش استقامت بدن باعث می شود که تمایل افراد برای روی آوردن به این ورزش ها بیشتر شود.

همچنین ورزش های آبی جزو کم خطرترین ورزش ها هستند که برای تمامی رده های سنی نیز انتخابی مناسبی به حساب می آیند و افراد محدودیتی از این نظر ندارند.

با این حال اگر شما از ورزش های آبی به دنبال سوزاندن بهتری کالری های بدن خود هستید ما بهترین های ورزش های آبی و نحوه کالری سوزی با آن ها را به شما معرفی خواهیم کردیم.

همچنین به این نکته توجه داشته باشید که تمامی ورزش هایی که در ادامه به آن اشاره می کنیم را باید با سرعت بالا انجام داده و حداقل هر حرکت را ۲ تا ۵ دقیقه ادامه دهید تا به نتیجه مطلوب و مورد نظر خود دست بابید.

موثرترین ورزش های آبی در کالری سوزی عبارتند از:

۱- پیاده‌روی سریع در آب

پیاده رودی در آب استخر علاوه بر اینکه ساده و لذت بخش است و فواید درمانی دارد، به افزایش کالری سوزی بدن شما نیز کمک خواهد کرد. برای اینکار در استخری که آب آن تا کمر شما باشد ۱۵ قدم به جلو و ۱۵ قدم به عقب بردارید. در همین انجام این کار تعادل و حالت بدن را حفظ کنید.

۲- بلند کردن پا:

در حالی که در استخر ایستاده‌اید، زانو را بالا بیاورید و به سینه نزدیک کنید این کار را به مدت ۲ دقیقه و با بیشترین سرعتی که می‌توانید انجام دهید.

۳- پا زدن در آب:

پا زدن در آب علاوه بر اینکه باعث افزایش استقامت و رشد ماهیچه های پا می شود، به کالری سوزی شما نیز کمک خواهد کرد. برای انجام اینکار ابتدا در کنار دیواره استخر بایستید. پاها را از عقب دراز کنید و با بیشترین سرعتی که می‌توانید پا بزنید.

۴- پرش پروانه:

شیرجه و پرش در آب هم می توانند نقش بسیار موثری در کالری سوزی داشته باشند. برای انجام این کار همان طور که در خشکی این پرش را انجام می‌دهید در آب نیز بپرید و پاها و دست‌ها را از هم باز کنید و بعد ببندید. این حرکت در آب کالری زیادی می‌سوزاند.

۵- شنا:

شنا جزو ورزشی های قلبی – عروقی و استقامتی محسوب می شود که کالری سوزی بالایی دارد. پس با انجام انواع شناها می توانید کالری زیادی بسوزانید. برای شنا کدام استخر را ترجیح می‌دهید؟ اگر می‌خواهید در کنار شنا، هیجان و لذت را نیز تجربه کنید، می‌توانید بلیت پارک آبی خریداری کنید.

۶ – تعادل در آب:

بر روی یک پا بایستید و به جلو و عقب عقب خم شوید. این حرکت علاوه بر اینکه سبب کالری سوزی بدن می شود به افزایش قدرت عضلات نیز کمک شایانی می‌کند.