آموزش ویدیویی کامل شنا کرال پشت/ چگونه کرال پشت را به درستی انجام دهیم؟

تعداد بازید : 1453 نفر تاریخ انتشار : دوشنبه 11 تیر 1397

ویدیو کرال پشت

شنا کرال پشت یکی از ساده ترین انواع شنا است که به دلیل خارج بودن سر از آب یادگیری و انجام آن از انواع دیگر شنا راحت تر است و شما می توانید با مشاهده این ویدیو و تمرین و تکرار نکات آموزشی آن در استخر به راحتی این شنا زیبا را فرابگیرید.

به گزارش پول تیکت؛ برخلاف سایر انواع شنا، کرال پشت تنها نوعی از شنا است که با شناور شدن بر پشت انجام می شود. این بدین معنی است که علاوه بر هماهنگی اعضای بدن به دقت شنا در یک مسیر مستقیم نیز نیاز است. در شنا کرال پشت بدن خود را صاف نگه دارید، طوری که پاها کمی پایین تر از بالاتنه قرار گرفته باشند، با وجود این ویژگی است که پاها به خوبی کار می کنند. حرکت بدن حول محور افقی و اطمینان از حرکت درست دستها بسیار مهم است.

حرکت پا در شنا کرال پشت: ضربه زدن در این نوع شنا شباهت زیادی به کرال سینه (سبک آزاد) دارد؛ یک حرکت بال زدن با زانوهای خمیده و پنج های کشیده. در کرال پشت پاها دو وظیفه مهم دارند:

پایداری حرکت: پاها به شما کمک می کنند که یک حالت شناور در آب داشته باشید. این ویژگی پاها به متوازن سازی تقابلی حرکت پهلویی دستها کمک زیادی می کند.
نیروی محرکه: نوع حرکت پاها در مقایسه با کرال سینه نیروی پیشران قوی تری به وجود می آورد.

حرکت دست در شنا کرال پشت: دست ها با چرخش به سمت عقب، بیشتر وظیفه حرکت رو به جلو را بر عهده می گیرند. این وظیفه در دو فاز انجام می شود:

فاز قدرت: این جایی است که دستها در زیر آب در یک روال کشیده و انعطاف پذیر کار می کنند. تیغه پشت دست به آب وارد می شود (دست ها کشیده)، آب را به عمق ۴۵ سانتیمتر می شکافد. سپس با خم شدن آرنج ها،‌ دست به سمت ران پا حرکت می کند، و بلافاصله پس از خروج از آب دوباره صاف و کشیده شده تا برای ورود بعدی به اب آماده باشد. دست دیگر نیز همین روال را طی می کند.

ریکاوری: دست ها به صورت تناوبی در یک نیم دایره بیرون از آب به سمت عقب چرخش می کنند. دست ها صاف و کشیده هستند، بنابراین شعاع این نیم دایره را تشکیل می دهند. در حالی که یک دست در زیر آب به سمت ران حرکت می کند، دست دیگر در بیرون از اب در حال چرخش است.

نحوه تنفس در کرال پشت: برای هر حرکت کامل دست باید یک تنفس کامل انجام دهید: وقتی دست در بیرون از اب در حال چرخش است، هوای تازه را به درون شش ها وارد کنید، و همزمان با اعمال نیروی دست ها به سمت ران هوای بازدم کنید. فاصله بین دم و بازدم کوتاه است، اما نباید تند تند نفس بکشید. از آنجایی که سر در تمام مدت خارج از آب قرار دارد، تنفس در کرال پشت راحت تر از دیگر انواع شناست.

در این ویدیوی آموزشی که به طور اختصاصی توسط پول تیکت ترجمه شده است شما می توانید به خوبی نحوه صحیح شنا کرال پشت را آموزش دیده و با تمریناتی که در ویدیو آموزش داده می شود در این حرکت با تمرین و تلاش حرفه ای شوید.

بازدید: 1228

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 9 =