و شنای قدرتی می تواند به عضله سازی و افزایش وزن کمک کند. با این حال برای رسیدن به وزن ایده آل و تناسب اندام با ورزشی مثل شنا باید به نکات مهمی توجه داشت که در این مقاله با آن آشنا خواهیم شد.

به گزارش پول تیکت؛  پس از اثبات خطرات جبران ناپذیر رژیم های غذایی و دارویی غیر استاندار بر سلامتی انسان، خوشبختانه تعداد افرادی که برای افزایش یا کاهش وزن خود به ورزش روی می آورند روز به روز در حال افزایش است. با این حال ورزش کردن برای رسیدن به وزن ایده آل هم راهکارهای خاص خود را دارد و اصلا نباید این انتظار را داشت که به محض روی آوردن به ورزش و بدون داشتن برنامه درست، استمرار و پشتکار، به نتیجه مورد نظر رسید.

اما یکی از ورزش هایی که افراد زیادی هرساله برای کاهش وزن به آن روی می آورند، شنا است. ورزشی که در صورت انجام صحیح می تواند تاثیرات چشم گیری بر بدن انسان ها داشته باشد با این حال افراد باید بدانند چرا به این ورزش روی می آورند و به دنبال رسیدن به چه هدفی هستند. چرا که انجام شنا صرفا باعث کاهش وزن نمی شود و گاهی می تواند افزایش وزن را به دنبال داشته باشد و نتیجه ای که حاصل می شود کاملا بستگی به نحوه تلاش و انتخاب افراد دارد.

البته باید بدانیم که افزایش وزن، با شنا کردن محدود است، چون پس از رسیدن به حدی از قدرت، مقاومت بیشتری نمی ‌توان در برابر عضله ‌ایجاد کرد تا شوک وارده به آن سبب افزایش توده، حجم و قدرت عضلات شود، اما تناسب اندام و هماهنگی کار عضلانی و انعطاف‌پذیری مفاصل، بیشتر خواهد شد و این موضوع از تناسب اندام هم بهتر است.