شنا یک رشته ورزشی جذاب، مهیج و بسیار مفید برای بدن انسان است که ویژگی های زیادی بر سلامتی جسمی و روحی افراد دارد و از هر نظر می تواند برای یک شناگر مفید و موثر باشد.

 پول تیکت؛ فواید شنا: می خواهید وزن کم کنید؟ دوست دارید اندام متناسبی داشته باشید؟ به دنبال یک ورزش جذاب و مفرح هستید؟ سلامتی شما برایتان مهم است؟ دوست دارید انرژی مثبت خود را افزایش داده و به لحاظ روحی و فردی عملکرد فوق العاده ای داشته باشید؟

پس بدون تردید باید به سراغ آن بروید. ورزشی مفرح، کم خطر، مفید برای سلامتی روح و جسم و تاثیرگذار بر داشتن اندامی متناسب. خرید بلیت استخر از طریق وبسایت پول تیکت امکان پذیر است.

حال اگر می خواهید به صورت علمی با فواید شنا آشنا شوید نکاتی که در ادامه می آید را به دقت مطالعه کنید و پس از آن حداقل یک وعده این ورزش  را در برنامه هفتگی خود بگنجانید:

۱ – ورزش شنا و اثرات شگفت انگیز آن بر بهبود عملکرد قلب و افزایش سلامتی:

در واقع این رشته ورزشی بسیار برای قلب انسان مفید است. فشاری که آب بر بدن انسان وارد می کند باعث افزایش ضربان قلب و در نتیجه بهبود عملکرد آن می شود.

شنایی که با حرکات سریع همراه باشید در واقع همانند دوی سرعت عمل کرده و علاوه بر کمک به کاهش کالری بیشتر،در بالا بردن قدرت بدنی انسان نیز بسیار موثر است.

همچنین می تواند استرس و فشار عصبی را بسیار کاهش داده و باعث آرامش شود. پس شنا علاوه بر تاثیرات مهم بر جسم, روی روح و روان افراد نیز تاثیر مهم و مثبت بسزایی دارد.

۲ – شنا و کمک به کاهش وزن مناسب و تناسب اندام

برخی افراد فکر می کنند که چون دمای آب خنک تر از دمای بدن است، کاهش وزن با یک ورزش آبی مثل شنا، مشکل است. ولی این عقیده اکنون رد شده است و معلوم شده که ورزش شنا، یکی از مهم ترین راه های سوزاندن کالری و کاهش وزن اضافی بدن است و برای کنترل وزن در حد مطلوب مناسب می باشد.

البته میزان کالری که شما می سوزانید بستگی به فیزیولوژی بدن شما و شدت ورزشی که انجام می دهید، دارد، ولی به عنوان یک قانون کلی می توان گفت طی ۱۰ دقیقه شنا کردن:  قورباغه ۶۰ کالری،  پشت ۸۰ کالری،  آزاد ۱۰۰ کالری و شنای پروانه ای ۱۵۰ کالری می سوزاند.

برای افزایش قسمت کالری سوز این ورزش، فاصله بین تمرینات سخت شنا و استراحت کردن را در نظر داشته باشید. یک راه برای این نوع ورزش کردن است که ۴۶ متر شنا کنید و ۱۰ ثانیه استراحت کنید، سپس ۵/۹۱ متر شنا کنید و ۱۰ ثانیه استراحت کنید، سپس ۱۳۷ متر شنا کنید و ۱۰ ثانیه استراحت کنید و به همین شکل تا سه مرحله ادامه دهید تا به ۲۷۵ متر شنا برسید، البته با استراحت بین آن ها.

این ورزش البته تاثیر بسیار زیادی هم بر تناسب اندام افراد دارد و چنانچه این ورزش با اصول و منظم انجام شود به دلیل تاثیر زیاد بر تمام اندام ها کمک شایانی به داشتن اندامی زیبا می کند. برای شنا علاوه بر استخر، می‌توانید اقدام به رزرو بلیت پارک آبی نیز کنید.

۳ – شنا ورزشی کم خطر و کم هزینه

اگر در فضای مناسب همانند استخرهای مناسب یا محیط های باز اما محافظت شده شنا کنید و به اصول این رشته آشنا باشید هرگز خطری شما را تهدید نمی کند اما چنانچه این قوانین را رعایت نکنید طبیعتا خطر می تواند در کمین شما باشد. ورزش شنا به خودی خود خطری برای شناگر ندارد.

همچنین این رشته ابزار و وسیله خاصی نیاز ندارد و از کم هزینه ترین رشته های ورزشی است.

۴ – افزایش محبوبیت شنا در جهان و آینده ورزشی خوب

اگر شما می خواهید این رشته ورزشی را به صورت حرفه ای انتخاب کنید باید به شما تبریک بگوییم چرا که طبق آمار بلیت فروشی مسابقات المپیک ریو ۲۰۱۶ این رشته ورزشی بعد از والیبال و فوتبال در رده سوم محبوب ترین رشته های ورزشی بوده است و این نشان می دهد این رشته آینده ی روشنی برای علافمندان به این رشته دارد.